Międzyzdroje

Świetne warunki klimatyczne, piaszczyste plaże, ciepłe wody morskie, atrakcyjna promenada z molem – oto tylko kilka powodów, dla których każdego roku do Międzyzdroje noclegi przybywają setki turystów. Ta „perła Bałtyku” to również znane sanatorium, oferujące m.in. kuracje solankowe i błotne. Zachęcamy także do odwiedzenia pobliskiego Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie można znaleźć bielika i żubry.

Niezaprzeczalnie najważniejszą atrakcją noclegi Międzyzdroje jest piękna plaża z wysokimi klifami. Tym niemniej, dobrą możliwością w razie niepogody lub dla znudzonych leżakowaniem na plaży może się okazać wizyta w Muzeum WPN. Sam Woliński Park Narodowy urzeka obfitością flory i fauny. Polecamy również wypad do Muzeum Figur Woskowych, wzorowanym na londyńskim Muzeum Madame Tussaud, lub spacer ścieżkami Parku Zdrojowego i uliczkami miasta.

W lipcu w Międzyzdrojach ma miejsce Wakacyjny Festiwal Gwiazd. Do hotelu “Amber Baltic” zjeżdżają się najbardziej rozpoznawalni polscy aktorzy. W pobliżu hotelu znajduje się Promenada Gwiazd, gdzie można pooglądać odciski dłoni znanych osobistości. Międzyzdroje pokoje gościnne

Przez najpiękniejsze zakątki Wolińskiego Parku Narodowego przeprowadzonych jest wiele szlaków turystycznych. Znajduje się tam wiele jezior, które są schronieniem dla zagrożonych gatunków ptaków. Zaledwie 2 km od Międzyzdroje apartamenty zlokalizowany jest rezerwat żubrów.

Międzyzdroje leżą w północno-zachodnim obszarze kraju, około 600 km od Warszawy i 250 km od Berlina. Usytuowane są w najstarszym geologicznie fragmencie wyspy Wolin, wśród morenowych pagórków i jezior polodowcowych. Krajobraz jest zdecydowanie nizinny (5 m n.p.m.). W pobliżu miasta znajduje się góra Gosań o wysokości 95 m – jest ona najwyższym wzniesieniem na polskim wybrzeżu.

Turyści mogą liczyć na świetne warunki pogodowe. Panuje tutaj najłagodniejszy klimat na całym polskim wybrzeżu, co sprawia, że Międzyzdroje domki to także znane uzdrowisko.

Pod koniec dwunastego wieku na terenie obecnych Międzyzdrojów znajdowały się dwie osady należące do biskupstwa z Kamienia Pomorskiego. Żelazo specjalizowało się w pozyskiwaniu rud żelaza, a Kępieńce w rolnictwie. Nazwa „Misdroige” pojawiła się po raz pierwszy w piętnastym wieku. Jej mieszkańcy utrzymywali się z rolnictwa, hodowli bydła, pszczelarstwa, myślistwa oraz rybołówstwa.